HER GÜN OKUNACAK DUÂLAR

1
764

Hadîs-i şerîflerde buyuruldu ki:

  • Bir kimse sabah-akşam, 3 kere; “Bismillâhillezî lâ yedurru ma’asmihî şey’ün fil’erdı velâ fissemâi ve hüvessemî’ ul’alîm.” derse, ona hiçbir şey zarar veremez.
  • Bir kimse sabahleyin 3 defa; “E’ûzü billâhissemî’il’alîmi mineş- şeytânirracîm” diyerek Haşr sûresinin son 3 âyetini (Hüvallahüllezî) okursa, Allah ona 70 000 meleği vekil edip, akşama kadar kendisine duâ ederler.
  • Hergün 100 defa; “Lâ havle…” okuyan ebediyyen fakirlik görmez. Bu Cennet hazinelerinden bir hazinedir.
  • Hergün bana 100 kere salevât getiren, münâfıklıktan ve Cehennem ateşinden uzaklaşır ve kıyâmet günü şehitlerle beraber olur.
  • Bir kimse günde 70 kere istiğfar ederse, (Estağfirullah, derse) 700 günahı affolur.
  • Her gün 25 defa; (Allahümme bârik lî filmevt ve fî-mâ ba’d-el-mevt.) okuyanlar, ölüm hastalığında 40 defa; “Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü min-ez-zâlimîn.” okuyanlar, her gece Yâsîn-i şerîf okuyanlar, her sabah veya akşam devamlı olarak 3 defa; “E’ûzü billâhissemî’il’alîmi mineş-şeytânirracîm” ile “Hüvallahüllezî…”yi okuyanlar şehit olurlar.
  • Her sabah, Âyetelkürsî, İhlâs-ı şerîf ve Fâtiha-i şerîfe’yi okuyup, ölenlerin ruhuna göndermelidir. Dertlerden kurtulmak, murâda kavuşmak, din ve dünya zararlarından kurtulmak için, 500 defa “Lâ havle velâ kuvvete illâ billah” ile evvelinde ve sonunda 100’er defa salevât-ı şerîfe okuyup duâ etmelidir.

Tam İlmihâl – Seâdet-i Ebediyye

Hafız Yetiştiriyorum

1 YORUM

  1. Din ve dünya zararlarından kurtulmak… demişsiniz dinin ne zararı olabilir? Lütfen cümle hatasını düzeltin,o niyetle yazmamışsınızdır elbetteki ama dikkat etmek gerekir. Ayrıca böyle güzel duaları paylaşıp insanların okumasına vesile olduğunuz için Allah (c.c) razı olsun…

Bir yorum ekleyin