Evlenmek için yapılacak dua

1
193

Evlenmek için şu şekilde dua edilmesi tavsiye edilmiştir:

El-Latif, sen kainatta gizli ve açık her şeyi bilensin. Sen her türlü nazardan gizli iken hiçbir şey senin kudretinden gizli değildir. Şüphesiz sen içimizden geçirdiklerimizi de bilirsin. Niyetimin akibetini de benden iyi bilirsin.Hakkımda hayırlı bir eş bana nasip kıl ya Rabbim

Mehmet TALU hocamız tarafından tavsiye edilmiştir. Evlenmek isteyen kişi kendisini helal dairesinden çıkarmayacak, kendisi için hayırlı olacak bir eş niyetiyle şu şekilde dua edebilir.

  • Bir gün 450 defa “Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm” diğer gün 450 defa “Hasbunallâhu ve ni’mel vekîl” bu şekilde bıkıp usanmadan devam etmelidir.
  • 313 Fatiha-ı Şerif okunmalıdır.
  • Evlilik de bir hacettir o nedenle evlenmek için hacet namazı kılınması tavsiye edilmiştir.

Ey Allah‘ım her şeye gücü yeten, her şeyi taktir eden sensin. Benim hiç bir şeye gücüm yetmez. Sen bilirsin ama ben bilmem. Gizli olanı en iyi sen bilirsin, ben bilmem. Eğer evlenmem dinim, dünyam ve ahiretim için hayırlıysa bana evlilik yapmam için hayırlı bir eş nasip et.

Rabbimiz c.c Yaptığımız yapacağımız bütün duaları Fazl-u Kerem’i kabul etsin. Bütün evlenmek isteyip de henüz nasibi karşısına gelmemiş olan kardeşlerimize hayırlı evlilikler nasip etsin.

AMİN

Hafız Yetiştiriyorum

1 YORUM

  1. Selamaleykum birşey sormak istiyorum.bu 450 defa ilk gün ikinci gün ve 313 fatiha okunmalidir diye bi şart koşulmuş.bunun kaynağı nedir böyle yapılmasını kim söylemiştir evlenmek isteyen bunları yapsın diye.delil nedir. ? Teşekkür ederim ALLAH a emanet olun inşallah

Bir yorum ekleyin